❗Jsme na dovolené. Veškeré objednávky vyexpedujeme postupně po 28.5. po našem návratu❗

Léto se psem: Jak ho zvládnout a na co si dát pozor?

Léto je čas radosti a zábavy, ale přichází s ním také zvláštní péče o naše milované psy. Vyhněte se následujícím nebezpečím a zajistěte svému psímu společníkovi bezpečné a pohodlné léto. V tomto článku přinášíme užitečné tipy a varování, jak pečovat o svého psa v letních měsících.

Veselý pes v létě

Chladicí podložky

Chladící podložka může být výborným pomocníkem, který vám v létě pomůže psa ochladit. Pokud se rozhodnete ji používat, vyberte variantu s certifikovaným netoxickým gelem. 

Pes odpočívající na pohovce

Dopřejte psovi stín

Poskytněte psovi stinné místo, kde si může odpočinout a udržet si svou tělesnou teplotu stabilní. Při procházkách se vyhněte přímému slunci.

Kontrola teploty povrchu

Chodníky a teplota povrchů

Před procházkou se psem zkontrolujte teplotu chodníků nebo povrchů tím, že po dobu 10 vteřin přiložíte dlaň na rozpálený chodník. Pokud je povrch rozpálený a ruku tam nemůžete udržet, zvolte procházku, kde se žádný rozpálený asfalt nebude vyskytovat (např. park, les)

Rozpálený chodník v létě

Správný čas pro procházky

V letních měsících vyhledejte časné ranní nebo pozdní večerní hodiny pro procházky se psem. V těchto časech je teplota příjemnější a je méně pravděpodobné, že pes bude přehřátý.

Venčení psa ve správný čas

Udržujte psa dostatečně hydratované

Vždy mějte s sebou lahev s vodou a skládací misku. Zajištění dostatečné hydratace je klíčové pro předcházení přehřátí.

Pes pijící z misky

Dodatečné tipy pro bezpečné léto se psem:

  • Nikdy nenechávejte psa zavřeného v automobilu, ani na krátkou dobu. Teplota uvnitř automobilu se může i přes otevřená okna extrémně rychle zvýšit a ohrozit život psa.
  • Používejte ochranné prostředky proti blechám, klíšťatům a komárům, abyste minimalizovali riziko infekcí nebo onemocnění.
  • Hrajte si s psem ve stínu a vyvarujte se nadměrné fyzické aktivitě během nejteplejších hodin dne.

Ačkoliv je letní období pro některé psy náročnější, neznamená to, že si ho nemůžete užít. Naopak. 🙂

Jaké další tipy byste dopuručili vy?

Pes odpočívající pod slunečníkem